Geoblog.pl    anklepa    Podróże    Chiny    Chińczyki lubią kicz

Chińczyki lubią kicz

Chiny
Chiny, Sanya
Przejechano 11971 km

Kolejny dzień transportowy. Tym razem nie mogło obejść się bez korka. Tylko, że ten stworzyli sami kierowcy. Jak mamy zwężkę (mieszcząca na styk dwa rzędy) to w teorii przydałoby się ustawić w rządku i jeden za drugim przejechać i w przeciwną stronę tak samo. Nie, to tak nie działa. Po każdej ze stron robi się dwurządkowy korek, bo każdy chce być pierwszy. Ci od wewnątrz blokują wyjazd ze zwężki tym z przeciwka, przez co stoją, jak jedna strona stoi to druga automatycznie też. Masakra i brak jakiegokolwiek myślenia. Ale ich jest dużo (wytłumaczenie na wszystko).

Przed kolejnym samolotem jeszcze zwiedziliśmy Jaskinię Trzcinowego Fletu. Nazwa kompletnie od czapy, ale za to wszędzie sprzedają fleciki – nie trzcinowe ale plastikowe. Pamiętacie takie lizaki, które gwizdały? – działa to identycznie, tylko ma chyba jeszcze bardziej wkurzający dźwięk. Sama jaskinia ładna. Sporo stalaktytów, stalagmitów i stalagnatów. Ale Chińczycy nie byliby Chińczykami jakby czegoś dziwnego z tym nie zrobili. Otóż tym razem spodobały im się kolorki i cała jaskinia wygląda jak tęcza. A nie można było białym światłem????!!!!

Popołudniu transfer na lotnisko i kierunek Hajnan – wyspa gdzie kolejne dwa dni będę leżała brzuchem do góry :)
Ciekawostki dnia:
- poza inteligencją Chińczyków kierowców, brak

zwiedziła 1.5% świata (3 państwa)
Zasoby: 18 wpisów18 20 komentarzy20 271 zdjęć271 0 plików multimedialnych0

07.09.2012 - 23.09.2012